Kieto kuro katilinė


Niekaip neišeinanti iš mados šilumos generavimo rūšis – kietas kuras.
Kuo jis toks geras, kad šitiek laiko jo populiarumas nekrenta?

Visų pirma – kaina. Jei neskaičiuosim, kad mūsų darbas katilinėje yra vidutinio šalies darbo užmokesčio tarifo, tai jokia kita kuro rūšis negali prisilyginti kieto kuro kainai.

Antra, jei ta kieto kuro rūšis – mediena, tai ji yra ir atsinaujinanti. Reiškiasi – ne baigtinė. Tada kaina nepriklauso nuo turimų iškasenų kiekio.

Medis, kaip ir žolė, laikas nuo laiko turi būti nupjaunamas. Tik ciklas yra ilgesnis. Neteisūs tie, kurie galvoja kad Lietuva išpjaus mišką. Galima, taip galvojant, ir visas pievas išpjauti.

Kiek kainuoja kūrenimas kietu kuru, konkrečiai – malkomis, galima pasiskaityti atskirai šioje nuorodoje.

Naudojant skirtingą kietąjį kurą, reikia naudoti skirtingus sprendimus.

Kūrenant akmens anglį, reikia parinktį katilą, kurio metalas yra pritaikytas tokiom aukštom temperatūrom. Paprastas gali neišlaikyti geometrijos, skilti, arba pradegti.
Patys populiariausi – ketiniai katilai.
Renkantis tokį katilą, reikia atsižvelgti ir valymo patogumą. Akmens anglies peleningumas yra didelis, taip pat, priklausomai nuo kokybės, gali turėti daug nedegių priemaišų.

Viadrus Hercules

Kurui naudojant malkas, svarbi tampa kūryklos talpa. Kuo daugiau galėsite vienu metu įkrauti malkų, tuo rečiau reikės kurstyti. Malkas reiktų pasiruošti pagal kūryklos ilgį, tai irgi padeda geriau išnaudoti kūryklos tūrį.
Katilai su įpučiamuoju arba ištraukiamuoju ventilaitoriumi turi didelį privalumą, nes mažiau priklausomi nuo naturalios traukos. Ypač, kai reikia įkurti, esant šaltam kaminui.

Atmos

Norint iš malkų gauti maksimalų energijos kiekį, jas reikia deginti nominaliu režimu. Dažniausiai tai žymiai viršina esamam momentui reikalingą šilumos kiekį. Mažinant oro pritekėjimą, galingumas sumažinamas ir tuo pačiu sumažinamas degimo naudingumo koeficientas. Tam, kad taip neatsitiktų, reikia naudoti akumuliacinę talpą, į kurią perduodamas perteklinis šilumos kiekis.

Granulėmis kurenamas katilas

Tai viena iš naujesnių kūrenimo rūšių. Laba didelis kūrenimo granulėmis privalumas – galimybė jas dozuoti nedideliais kiekiais. Taip kuras deginamas ypač efektyviai, nelieka perteklinės šilumos. Nereikalinga akumuliacinė talpa. Bet atsiranda kuro talpykla, o nuo jos dydžio priklauso kaip dažnai mes turėsi užkrauti kurą – vieną kartą į dieną ar viena kartą į mėnesį.

Silpniausia tokio katilo grandis – kuro transportavimas į degiklį ir pats degiklis, kuriam tenka žymiai sudėtingesnė užduotis nei deginti gamtines dujas ar dyzeliną.