Kūrenimo malkomis kaina


Pinigai

Tai kiek kainuoja kietas kuras?

Pabandom paskaičiuoti.
Teorinis medienos kaloringumas labai nedaug priklauso nuo medienos rūšies ir syruoja apie 4500 kcal/kg. Medienoje esanti drėgmė labai įtakoja jos energetinę vertę.
Du metus lauke, dengtose nuo lietaus malkinėse džiovinta mediena vis dar turi apie 20% drėgmės. Įvertinus drėgmę, jos kaloringumas yra 3800 kcal/kg. Apie nedžiovintą medieną nekalbėsime, nes prie tam tikros drėgmės visa šiluma bus skirta drėgmės garinimui ir degimas paprasčiausia nevyks.
Pvz. 30% drėgnumo mediena turės tik 2900 kcal/kg. O šviežiai nupjautos medienos drėgmė yra >50%.

Taigi, priimame, kad kurensime malkas kurių energetinė vertė yra 3800 kcal/kg arba 4420 kWh/t. Plačiau apie energijos matavimo vienetus galima paskaityti čia.

Negirdėjau, kad malkas kas parduotų kilogramais. Tada, mūsų kilogramus reikia persiskaičiuoti į kubinius metrus.

Reiškiasi, vienas kubinis metras beržinių malkų turi 3315 kWh.

Bet dažniausiai pagal skelbimus yra parduodami erdmetriai. Tai toks išvestinis dydis, kuris palengvina medienos apskaitą, bet pasunkina kainos apskaičiavimą. Čia jau priklauso, kaip transporto priemonėje tos malkos yra sukrautos.

Pagal glaudumo koeficientą, galima būtų teigti, kad 1 erdmetris malkų yra 0,62 m3 medienos.

Tada, pirkdami malkas, mes viename erdmetryje turėsime 2055 kwh.

Pagal 2018 sezono kainas, 1 erdmetris beržo kainuoja 35€.

Dabar turėtume atsižvelgti į kieto kuro katilo naudingumo koeficientą, kuris svyruoja nuo 0,6 iki 0,85. Paimkime ne patį blogiausią katilą su 0,75 naudingumo koeficientu.

Skaičiuojame.
Sudeginę 1 erdmetrį beržinių malkų, gausime 1540 kWh šilumos. Jei parsiversime į pinigus, gausime, kad viena kilovatvalandė mums kainuoja ~2,18ct.

Jei nepasiseks su malkų pardavėjais ir jie malkas sukraus netvarkingai, jums viena kWh gali pabrangti iki 2,5ct.

Neskaičiavome:

Malkos